22 اسفند ماه روز بزرگداشت شهدا گرامی باد

اگرچه جنگ سالهاست که برای خیلی ها تمام شده است و دیگر صفیر هیچ گلوله ای،کسی را تهدید نمی کند و لهیب سرخ گلوله های رسام ...

بسمه تعالي

اگرچه جنگ سالهاست که برای خیلی ها تمام شده است و دیگر صفیر هیچ گلوله ای،کسی را تهدید نمی کند و لهیب سرخ گلوله های رسام ،چشم های وحشت زده ای را نمی بندد، هرم داغ ترکش ها هیچ دغدغه ای نمی آفریند، موشک های دشمن هرگز سقف خانه ای را به روی ساکنانش آوار نمی کند و هجوم توپ ها و ترکش ها، دلها و دیوارها را فرو نمی ریزد اما حافظه تاریخی ملت ایران ، برگ زرینی درضمیر خود به یادگار دارد که به آن می بالد .حماسه شگفت انگیز هشت سال دفاع مقدس مردم دلیر ایران علیه اشغالگران، یادآورحماسه ها و رشادت های ملتی است که ازکشور و آرمان های دینی خویش دفاع نمودند و برای نسل های آتی،الگویی تمام عیار از هویت ملی و دینی خویش پیش رو گذاشتند. تنها در این برهه از تاریخ کشور بود که ملت غیور و مسلمان ایران نه تنها حسرت تصرف یک وجب از خاک میهن را بر دل دشمن گذاشت، بلکه با قدرت الهی و غرور ملی خود، چشم  طمع آنها را برای قرن ها از این خاک مقدس دورکرد. اقشار مختلف ایران اسلامی ، با حضور یکپارچه و شهادت طلبانه خود، ضمن اینکه حیرت جهانیان را درنمایش امتی واحده برانگیختند ،بلکه جلوه های بی بدیلی از صحنه های عشق، ایثار، و شهادت را در ضمیر تاریخ این دیار جاودانی ساختند .

شهیدان در برگ برگ زمان به دنیا آمدند ، پرورش یافتند به مسجد و مدرسه رفتند ،تشکیل خانواده دادند و شجاعانه در میدان های نبرد حضوریافتند و آنگاه بی آنکه اندکی کسی را درخلوت قدسی شان راه دهند،تنهاگذاشتند و خود سبکبال و سبک روح به سوی منتهای عظمت الهی ،جایی که به آن تعلق دارند پرگشودند تا شهر را پر ازبهشتی وقدوسی و لاجوردی ...کنند و طراوت و پاکی و درست کاری را همچنان درمردم خوب شهر به نظاره بنشینند .ماباور داریم همچنان که حیات شهیدان منشاء خیرات و برکات فراوانی هست ، یاد و خاطره آنها نیز پیام آور دوستی و محبت و الطاف خداوندی است. یادشان گرامی و نامشان جاودان باد.

امور ایثارگران دیوان عدالت اداری 22اسفند روز شهدا را گرامی داشته و برای شهیدان انقلاب اسلامی علو درجات وبرای جانبازان و مجروحین شفای عاجل مسئلت دارد.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

45687